IB Ambassadører for Grenaa Gymnasium

Overvejer du IB på Grenaa Gymnasium? Få en snak med tidligere IB-elever

Hvad er en IB Ambassadør?
Vores IB Ambassadører svarer på spørgsmål fra kommende IB-elever og deres forældre om IB Diploma på Grenaa Gymnasium.
De kender og respekterer IB-Diploma uddannelsen på Grenaa Gymnasium fra da de selv var IB-elever på skolen.

IMG_4041Hvad kan Grenaa Gymnasiums IB Ambassadører gøre for dig?

De er klar til at fortælle om deres personlige erfaringer  og oplevelser med IB Diploma på Grenaa Gymnasium.

De de sender dig gerne autoriseret information om vores uddannelse.

Hvordan får du kontakt til en IB Ambassadør?
Ring eller skriv til til en eller flere af personerne på listen nedenfor.

Kontakt en IB Ambassadør

IB Ambassadors liste til print

 

 

Name

Graduate:

E-Mail Address Address incl. Country Phone Number
Rasmus Vølund Hansen rasmusvhansen.rh( a )gmail.com Pebermyntevej 14, DK – 7980 Vils +45 6022 5334
Peter Kristian Szabo szabop2( a )hotmail.com Sønderbro 10 4. tv, DK – 9000 Aalborg +45 8111 3184
Nikolaj Kjær Nielsen nkn( a )sarita.dk Silkeborgvej 691, DK – 8220 Brabrand +45 2650 4404
Duy Quang Do cosola2003( a )hotmail.com Fjældvænget 84, st.th +45 6080 7844
Emil Krabbe Haugstrup emil_haugstrup( a )hotmail.com Marselis Boulevard 38, lejl. 102, DK – 8000 Aarhus C +45 5338 0460
Nanna Ramsing Enemark nannaramsingenemark( a )hotmail.com Sejrøgade 10, 4. tv, DK – 9000 Aalborg +45 6086 5981
Malene Bou Zeid malenebouzeid( a )hotmail.com Rosenvangs Allé 249, 3. tv, DK – 8270 Højbjerg +45 2721 3189
Martin Venning martinven1( a )gmail.com Netherland  
Pernille Ekelund pernilleekelund( a )gmail.com Sjællandsgade 98B, 1.th, DK – 7000 Fredericia +45 6081 9137
Maya Zepeda-Riis maya.andersen.zepeda( a )gmail.com Gammelvold 14, DK – 7980 Vils +45 5122 3461
Matthew Helmi Leth Larsen matthewlarsen( a )outlook.com Munkerisvej 31, st.mf, DK – 5230 Odense M +45 8111 3184
Zain Syed zaindk( a )hotmail.com Rundhøj Allé 71, 2-4, DK – 8270 Højbjerg +45 6081 3697
Ninna Quade Nielsen ninnaq7( a )hotmail.com Nørremarksvej 14, 2. th, DK – 6270 Tønder +45 5194 1901
Hester Callaghan hestercallaghan( a )gmail.com Høveltevej 40, DK – 4360 Birkerød +45 27430039
Josephine Engsted Josephine.engsted( a )gmail.com Kirsebærvej 40, DK – 8600 Silkeborg +45 22126681
Philip Theut Stehr-Nielsen ptsnielsen( a )gmail.com Skagensgade 40, DK – 2630 Tåstrup +45 40170954
Tommy Langdal Jensen paticula1135( a )gmail.com Granvej 11, DK – 8400 Ebeltoft  
Ksenija Levchuka ksenijalevchuka( a )gmail.com Talivalza iela 30, Riga, Latvia, LV-1039 +45 7141 1431
Alexander Selawry aselawry( a )live.com Breeltehøjvej 4,

DK-2970 Hørsholm

+45 5368 4326
Sandra Hordvik sandrahordvik( a )hotmail.com Liaflaten 29

5132 Nyborg, Norway

+45 2215 5186
Cecilie Schneider cecilie-schneider( a )hotmail.com Tjørnevej 3, 2 tv,

DK – 8900 Randers

+45 2877 2913
Mie P. Pedersen mparby94( a )gmail.com Havnevej 130 B4,

DK – 8500 Grenaa

+45 3028 1199
Sara Zajac zajsara1993( a )gmail.com Arendalsvej 226-02

DK – 8600 Silkeborg

 
Vladimir   Priede kotana70( a )gmail.com Fuglevænget 84 – 214,

DK-8500 Grenaa

+45 9193 1345
Ida Kofoed idawatson( a )hotmail.com Acherhofstrasse 28, 6439 Schwyz, Switzerland +41 0789 4700 64
Darja Leplanina lepljanina( a )mail.ru

 

Vazavikskes Gatve 20-125

Riga, Latvia LV.1082

+371 2602 9040
Henrik Storgaard henrikpsnielsen( a )yahoo.dk Skæring Havvej 121, 8250 Egaa, Danmark +45 2388 2976
Jason Robinson jayraabbb( a )gmail.com Bentesvej 69, 2. th.

DK-8220 Brabrand

+45 2662 2668
Simone Arvid simonearvid( a )gmail.com Åparken 15,

DK-8500 Grenaa

+45 4222 7071
Merve Turkmen merveturkmen.mt( a )gmail.com Blegilde Allé 2a,

DK-9000 Aalborg

+45 4261 1597
Aleksandra Spakovica aleksandraspakovica( a )gmail.com Russia, Belgorod, 308001 pr. Belgorodsky str. 21, 30 +371 2950 9291
Olivia Matti olivia-matti( a )hotmail.com Astersvej 16

DK-8410 Rønde

+45 2070 8387
Isabel Nordensø anitanordenso( a )gmail.com

 

Vester Assels 31

DK – 7900 Nykøbing Mors

+45 2973 1416